Kā sākās

Home / Kā sākās

Zemnieku saimniecība “Veccepļi” radīta 1992.gadā. Saimniecības atrašanās vieta ir Vidzeme Smiltenes novads Palsmanes pagasts.

Iesākumā saimniecība nodarbojusies ar visa veida lauksaimniecību: kartupeļu audzēšanu, graudu audzēšanu, cūkkopību nelielos apjomos un daudz ko citu līdz 2005.gadā saimniecība sāka savu ceļu augļkopībā. 2005.gadā ar Eiropas Savienības līdzdalību saimniecība iestājās integrēto lauksaimnieku pulkā iestādot pirmās ābelītes dārzā nepilnu 3 ha platībā. Cītīgi strādājot un laikam ejot saimniecības dārzs ir izaudzis 7,58 ha liels, ko sastāda 7,26 ha ābeles un 0,32 ha bumbieres.

 

Skats uz saimniecību putna lidojumā.

 

 

2013.gadā izmantojot Eiropas Savienības projektu līdzfinansējumu, saimniecība uzsāk augļu pārstrādi. Saimniecībā tiek spiesta un pasterizēta ābolu sula, kas pēc pasterizēšanas tiek pildīta “Bag in Box” pakās. Saimniecība sniedz arī pakalpojumu sulas spiešanā, pasterizēšanā un pildīšanā “Bag in Box” iepakojumos.

 

Domājot par nākotnes attīstības iespējām, saimniecība ir sākusi veidot ogu stādījumus, šobrīd saimniecībā ir izveidoti jāņogu un upeņu stādījumi 0,2 ha platībā, un piedāvājumā jau ir jāņogu sula 3 litru “Bag in Box” iepakojumā.

 

WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien